Нацбанк вирішив ліквідувати «Укрінбанк»

671

Національний банк України 22 березня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Укрінбанк».

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку, у зв’язку із допущенням ним протягом вересня зменшення більше ніж на 5% значення нормативу миттєвої ліквідності (Н4) більше п’яти разів, Нацбанк 1 жовтня 2015 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії проблемних.

Національним банком було встановлено строк для вжиття ПАТ «Укрінбанк» заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, йдеться у повідомленні.

«У межах встановлених процедур НБУ працював з керівництвом та власниками ПАТ «Укрінбанк» щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Так ПАТ «Укрінбанк» надав План фінансового оздоровлення, який передбачав залучення 500 млн грн. в еквіваленті від інвестора та відновлення рівня ліквідності. В рамках запланованих заходів «Укрінбанк» зареєстрував в Нацбанку договір позики щодо залучення коштів від інвестора-нерезидента. Проте кошти від інвестора до банку так і не надійшли», – зазначили у прес-службі.

Регулятор зазначив, що зважаючи на невідповідність діяльності «Укрінбанк» вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів Нацбанку, погіршення показників його діяльності та фінансового стану, а також невиконання «Укрінбанк» Плану заходів та ПФО, Нацбанк був вимушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.