Навіть зеки не витримують бойовиків ДНР

357

Від бойовиків тікають навіть зеки: шокуючі історії з «ДНР»

Як розповів начальник обласної поліції В’ячеслав Аброськін, цьогоріч бойовики передали українській стороні частину довічно засуджених, які відбували покарання у виправних установах та опинилися на окупованій території.

«Після переходу під юрисдикцію наших правоохоронних органів засуджені розговорилися і розповіли про свої пригоди. Цікаво, що закоренілі злочинці, які занапастили не одне життя, після тюремних нововведень бойовиків, письмово звернулися з проханням до ватажка злочинної організації «ДНР» Захарченка відправити відбувати їх покарання в Україні», – розповів Аброськін.

Він також надав кілька прикладів. Так, в Єнакіївській ІК 52 з максимальним рівнем безпеки, де містяться особливо небезпечні рецидивісти, зараз перебувають близько 500 засуджених. Продовжує «керувати» нею Дмитро Анатолійович Шевчук разом зі своїм заступником Василем Семеновичем Мєшковим. Ще один колишній його заступник Олександр Олександрович Савчук став тепер «прокурором з нагляду за виправними установами».

«На території колонії організовано примусовий пошив «військового обмундирування» бойовиків. Цей «начальник» особисто керує побиттям в’язнів. Він ще влітку 2014 року оголосив «мобілізаційну амністію» – ті, хто буде воювати на боці бойовиків «ДНР», будуть відпущені на свободу. Погодилися двоє, а й тих в кінці минулого року повернули назад. Медичне обслуговування під «керівництвом начальника медчастини» Сергія Валентиновича Голубцова повністю відсутнє. Результат – кілька ув’язнених померли від запалення легенів», – зазначив головний поліцейський Донецької області.

За його словами, в донецький слідчий ізолятор №5 доставляють всіх VIP-ув’язнених – «міністрів» та інших «керівників республіки». Ще це те місце, де проводяться виховні бесіди на тему «любові до молодої республіки». Ув’язнених регулярно б’ють.

У донецькій ІК 124 обладнали СТО, де ув’язнені періодично ремонтують військову техніку бойовиків. Зараз в колонії утримуються близько 350 осіб.

В ІК 28 Тореза є така «щотижнева традиція» – сюди приїжджає так званий «співробітник державної служби виконання покарань ДНР» на прізвисько Апельсин, який б’є і грабує засуджених.