Найдорожча станція метро була відкрита у Нью-Йорку

291

У Нью-Йорку в районі нижнього Манхеттена в четвер відкрилася найдорожча станція метро в світі, яка розташувалася біля Світового торгового центру.

Значна конструкція відразу стала об’єктом критики американців, які звинувачують владу в невиправданих витратах, неоднозначній архітектурі і надто довгим будівництвом – 12 років замість запланованих п’яти.

На зведення станції метро було витрачено $4 млрд – майже вдвічі більше спочатку передбаченої суми. Як зазначає журнал Forbes, це рекордна вартість для подібних споруд в світі.

Архітектором монументальної конструкції зі скла і бетону виступив іспанський художник-футурист Сантьяго Калатрава, за задумом якого дах будівлі над новим транзитним вузлом повинен нагадувати крила величезної білого птаха.

Однак, мешканці Нью-Йорку вважають конструкцію більше схожою на скелет фантастичної тварини, застиглої на тлі хмарочосів Манхеттена, що лякає перехожих.

Новий транспортний вузол з’єднує 11 ліній метрополітену, станцію приміського поїзда і поромну переправу Беттері-парку. Передбачається, що в день він буде обслуговувати близько 250 тис. пасажирів.