Немає доказів — немає грошей Януковича

249

Українська сторона повинна надати докази нелегального походження коштів екс-чиновників з оточення Віктора Януковича, щоб Ліхтенштейн продовжував їх блокувати. Про це в інтерв’ю заявив глава фінансової розвідки Ліхтенштейну Даніель Телесклаф.

Як відомо, після введення санкцій ЄС Ліхтенштейн заморозив активи українських екс-чиновників вартістю в 25 мільйонів швейцарських франків. Частина цієї суми до цього часу є предметом санкцій.

Мова йде про частину, тому що вартість активів, які зберігалися в нерухомості або цінних паперах, з 2014 року впала. Україна досі не надала доказів незаконного походження цих грошей.

«Як і в будь-якому кримінальному провадженні ми виходимо з того, що за два роки вже повинні бути докази, що ці гроші здобуті незаконним шляхом», — сказав Телесклаф.

Ліхтенштейн може і самостійно почати слідство у відмиванні грошей, але для цього йому потрібні докази з-за кордону, як були отримані ці гроші.

«Врешті-решт, гроші будуть заблоковані стільки, скільки потрібно, щоб довести справу до кінця. Але тільки в тому випадку, якщо докази будуть надані вже зараз», — підкреслив він.

За його словами, суди не допустять адміністративне блокування довше, ніж ще на рік. Як відомо, у червні 2014 року Ліхтенштейн заблокував рахунки екс-президента Віктора Януковича.