Неспотворена війна або як показати реальність «За два кроки»

0
4604

Україна та світ мають побачити реальні події на Донбасі та справжні емоції людей, які там живуть і яких торкнулася війна. Таку думку висловив під час відкриття фотовиставки «За два кроки» один з її авторів Брендан Гофман.

«Фото мають бути справжніми та живими. Вони – про національну ідентичність, про життя в умовах збройного конфлікту. Я почав висвітлювати події в Донецькій і Луганській областях навесні 2014 року на замовлення The New York Times. Зараз я живу в Києві. І головне для мене – це показати, що насправді відбувається на Донбасі… показати в обличчях тамтешніх мешканців, у декораціях, які створює сама війна», – сказав фотограф-документаліст Гофман.

За словами співавторки виставки, фотографа-документаліста Софії Самойлової, наразі існують різні бачення війни на Донбасі, але головне те, що люди мають побачити неспотворену війну, справжніх людей з Донбасу.

«Ми розкриваємо неспотворені моменти війни. Військові в роботі, під час бесіди або на обіді, вони не звертають уваги, що поруч є камера, яка їх знімає. Люди на цих фото не позують. Вони – щирі та справжні. І на їхніх обличчях – увесь жах війни. Вони – наче не на фото, а лишень за два кроки від нас», – зазначила Самойлова.

За словами авторів виставки, нині медіа мають ще більше уваги приділяти питанню війни на Донбасі, адже на ЗМІ покладена велика відповідальність висвітлювати події під час збройних конфліктів і розказувати правду про них.

Виставка відкрилася в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і триватиме до 2 грудня 2018 року.