Невідомі підпалили мечеть у Дагестані

258

Жителі Дербента повідомили про пожежу в салафітській мечеті.

Пожежа сталася сьогодні вночі у салафітській мечеті, розташованій в районі “Аеропорт”, повідомили жителі Дербента. Вони допускають, що мечеть могли підпалити. МНС інформацію про пожежу поки не підтверджує.

9 лютого був затриманий імам “Аеропортівської” мечеті Гаджірасул Гусейнов, він запідозрений силовиками у незаконному позбавленні волі жительки Дербента і її дитини. Відвідувачі мечеті проводили акції протесту з вимогою припинити переслідування імама.

Пожежа в “Аеропортівській” мечеті сталася близько другої години ночі, в результаті ніхто не постраждав, повідомили кореспонденту “Кавказького вузла” місцеві жителі.

“Після затримання імама мечеті практично не функціонувала. Кожен день туди приходили тільки кілька людей. Ще місяць тому в мечеті були відключені газ і світло, тому там використовувалися генератори, щоб висвітлювати будівлю мечеті. Може бути, займання сталося від нього, а може бути, це був підпал “, – сказав, зокрема, один з городян.

МНС Дагестану не отримував сигналу про пожежу в мечеті, заявив кореспонденту “Кавказького вузла” представник відомства. За його словами, в пожежну частину Дербента повідомлення про загоряння в будівлі мечеті також не надходило, і бригада пожежників туди не виїжджала.

Нагадаємо, в червні 2015 року був розповсюджено звернення із закликом до влади закрити “аеропортівську” мечеть. Автори звернення представилися жінками, чиї діти вирушили на війну в Сирії, і заявили про ведення в мечеті вербування в ряди бойовиків. Гаджірасул Гусейнов інформацію про вербування в мечеті заперечував.