Незабаром запуск «Відкритого Митного простору»

379

В Одесі проходить ознайомлення з пілотним проектом «Відкритого Митного Простору», який передбачає повну реформацію старої пропускної системи.

«Зменшення кількості необхідних для пропуску товару документів з 23+ до 3. Якщо необхідне буде збільшення пропускних документів – такі випадки будуть прописані.

Митниця стане єдиним органом, який буде нести відповідальність за оформлення митного. Контролю та пропуску. Відповідальність за вартість митного пропуску не вирішуватиметься на місці, все буде регламентовано. Від 15 хвилин до 1 години триватиме весь митний контроль  (від подання документів і перевірки, до в’їзду на території країни», — розповіла керівник Одеської митниці, Юлія Марушевська.

«Зараз запускається будівництво електронного митного терміналу. Це означає, що корупція на митниці буде повністю неможлива. Схеми взяття хабара зникнуть, неможливо буде вимагати хабар», — сказав голова одеської обладміністрації, Міхеїл Саакашвілі.

Нагадаємо, що вже спростили митну процедуру видачі сертифікатів ‪#‎EUR1‬ для експортерів. Тепер заявникам не обов’язково подавати перелік документів, які підтверджують, що товар був виготовлений в Україні, наприклад, інформацію щодо території збору продукції. Відповідне доручення підписала керівник Одеської митниці Юлія Марушевська.

Тепер для отримання сертифіката достатньо, щоб експортер подав лист або довідку, в якій вказано виробника. До слова, з початку року Одеська митниця видала понад 80 сертифікатів EUR1.