Нідерланди заявили, що попереджали Бельгію про можливі теракти

225

Бельгія проігнорувала передану Нідерландами інформацію про небезпеку братів Ібрагіма і Халіда Ель-Бакрауі, які вчинили теракти в Брюсселі 22 березня.

Про це заявив у вівторок, 29 березня, міністр безпеки і юстиції Нідерландів Ар ван дер Стер на засіданні національного парламенту.

За словами міністра, за шість днів до брюссельських терактів Нідерланди отримали застереження щодо братів ель-Бакрауі від ФБР. Ібрагім ель-Бакрауі знаходився в американському списку терористів з 25 вересня 2015 року. Голландська влада передала ці відомості бельгійським колегам 17 березня. У свою чергу влада Бельгії заявили, що ніяких даних про смертників від Нідерландів не отримувала.

Раніше Туреччина звинуватила спецслужби Бельгії в ігноруванні попереджень про Халіде ель-Бакрауі. Турецька влада затримали його в червні 2015 року з підозрою в спробі приєднатися до ісламістів в Сирії і відіслали в Пункт виїзду – Амстердам. Ця інформація була передана бельгійської поліції, оскільки ель-Бакрауі був громадянином Бельгії.

Нагадаємо, два вибухи пролунали вранці 22 березня в аеропорту Брюсселя. За даними правоохоронних органів Бельгії, внаслідок цього щонайменше 11 людей загинули, принаймні 25 осіб постраждали.

Згодом повідомили про ще два вибухи – цього разу в метро.

Міністр внутрішніх справ Бельгії Жан Жамбон підвищив рівень терористичної загрози в країні до найвищого.

У федеральній прокуратурі Бельгії підтвердили, що подвійний вибух в аеропорту Брюсселя був терактом.

Згодом в аеропорту Брюсселя поліція виявила тіло терориста. Також в аеропорту знайшли третю бомбу, яка не спрацювала під час нападу.

Відповідальність за теракти у Брюсселі взяла на себе «Ісламська держава».