Німецькі вчені з`ясували, що в обчисленнях подумки насправді задіюються одразу дві півкулі мозку

265

Раніше вважалося, що людина оперує цифрами тільки за допомогою лівої, «логічної» півкулі мозку.

До цього ж вважалося, що права півкуля відповідає за творчі здібності, а ліва – за «математику» і логічне мислення. Підтвердження цього були знайдені і під час дослідів: так звані зони Брока і Верніке.

Натомість нейрофізіологи з Німеччини під керівництвом Марайке Гротхира на підставі спостережень за роботою мозку двох дюжин праворуких добровольців дійшли висновку, що здатність уявляти числа і оперувати ними насправді характерна і для правої половини мозку.

Під час експерименту кожен з добровольців лягав в апарат для функціональної МРТ-діагностики, на внутрішньому екрані якого виводилися цифри, букви і предмети з повсякденного життя. Спостерігаючи за змінами в швидкості кровотоку в 64 різних куточках мозку, вчені намагалися зрозуміти, які ділянки в лівій і правій півкулях активувалися в той момент, коли людина бачила букву або цифру на картинці і читала їх про себе.

Дослідники з’ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка «включалася» при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали «зоною форми числа» (NFA), призначена винятково для розпізнавання чисел — вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або «фальшиві числа» — знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.