Нова погроза ЄС, підкріплена вбивством: теракти у Парижі й Брюсселі — лише прелюдія

368

Терористичне угруповання «Ісламська держава» опублікувало ролик зі зверненням одного з бойовиків та організаторів групи Sharia4Belgium Хішама Шаїба з погрозами про нові теракти.

Відео розпочинається з попередження французькою мовою, що теракти в Брюсселі були лише «прелюдією».

Потім на відео з’являється Хішам Шаїб, який знаходиться на міській вулиці, ймовірно, це Ракка.

«З цим повідомленням я хочу звернутися до народу Бельгії, бельгійського уряду, до всього світу і всієї коаліції, що бореться проти Ісламської держави» — каже він.

Потім бойовик згадує про удари коаліції. «Як ви всі добре знаєте, ви прибули сюди щоденно бомбити нас вашими F-16. Питання в тому, чи принесло це щось вам. Незважаючи на щоденні атаки, мусульмани тут живуть щасливо. Одна атака на вас, і ви живете в страху, підвищивши рівень загрози до максимуму» — заявляє терорист.

При цьому він заявив, що теракти в Парижі нібито нічого не навчили європейців. «Поки ви вбиватимете мусульман своїми F-16, ми вбиватимемо ваш народ», — сказав Хашам Шаїб.

Наприкінці відео він двома пострілами вбиває полоненого, приказуючи, що «боротьба у ваших країнах триватиме».

Як повідомлялося, 22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два потужних вибухи. Пізніше в Брюсселі пролунав вибух біля станції метро Мальбек, поблизу кварталу з установами ЄС.

Внаслідок терактів у Брюсселі 22 березня загинула 31 людина, ще 316 поранені. За попередніми даними, в результаті терактів загинули або отримали поранення громадяни більше 40 країн.