Нова реформа МВС в дії

330

Ось і стартувала реалізація ще однієї реформи. Це був важкий шлях, який тривав майже рік. Але він успішно закінчився!

25 січня двадцять юнаків отримали свій перший паспорт – картку з чіпом. Протягом 4-х років такий паспорт отримає кожен українець. Тільки не таких розмірів, як я тримаю:). Буде як кредитка, але дуже smart!

Ще близько 8000 шістнадцятирічних українців оформили й готові отримати нові паспорти. Розраховую, що найближчим часом парламент підтримає наш законопроект і по всій країні стартує обмін старих паспортів-книжечок на нову сучасну картку-паспорт із чіпом.

Такий новий паспорт, що включає повну ідентифікацію людини і цифровий підпис, відкриває можливості для вибухового розвитку онлайн сервісів, створення електронних сервісів у банківських, страхових та інших сферах…

У близькій перспективі такий розумний паспорт може бути і водійськими правами, і медстраховкою, і бухгалтерським кодом для операцій… Усім, що передбачимо. І не треба носити з собою купу папірців і посвідчень. Ми заклали можливості для розвитку за рахунок наповнення чіпа!

Ніякого примусу. Після прийняття Закону розповімо всім громадянам про його деталі, але вже зараз такий паспорт готові оформляти 330 із 600 відділень Державної міграційної служби по всій Україні. До кінця року дооснастимо і буде готовність у ВСІХ відділеннях.

Ми тільки почали процес і як у будь-якій новій справі буде короткий перехідний період, протягом якого ми, швидше за все, відточимо механізм й усунемо недоліки. Але це реальний процес, який приведе українців до володіння сучасним і зручним інструментом у нашому повсякденному житті. Ми дуже відставали, проте зараз змогли реалізувати одну з найсучасніших технологій для наших громадян.

Автор материала: Арсен Аваков