Нові механізми контролю кредитних коштів

263

У 2015 році Україна отримала понад 3 млрд доларів технічної допомоги. Проте, і надходження, і використання всіх цих грошей досі погано контролюється.

На сьогодні міжнародна допомога часто надається без узгодження з українською стороною, не завжди відповідає національним пріоритетам, стратегіям та завданням соціально-економічного розвитку.

Під час зустрічі з делегацією міських голів та голів об’єднаних територіальних громад Олена Трегуб, директор департаменту координації міжнародних програм Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ще раз наголосила на необхідності створення інституту національного координатора міжнародної допомоги. За її словами, ефективне та стійке до політичних змін управління коштами можливе лише за наявності єдиного відповідального органу.

Національний координатор запровадить систему прозорості використання коштів міжнародної допомоги, взаємної відповідальності між Україною та донорами, моніторингу ефективності та цільового використання ресурсів.

«Наразі ми розробляємо закон «Про міжнародну допомогу», прийняття якого сприятиме створенню інституту національного координатора міжнародної допомоги різних типів (гранти, кредити)», — розповіла Олена Трегуб.

Також, ми розробляється веб-сайт проектів міжнародної допомоги, який надаватиме повну інформацію щодо зареєстрованих проектів та допоможе відслідковувати актуальні грантові можливості від донорів. Веб-сайт покращить комунікацію між донорами та муніципальними органами або ЦОВВ.