Новітня освіта виключатиме можливість хабарництва та списування

521

Нині набирає обертів «Проект сприяння академічній доброчесності в Україні», розвитку якого сприяють Сполучені Штати. Реалізацію проекту будуть здійснювати американські ради та українські помічники.

«Головною метою реформи має бути якісна освіта. Потрібно починати зі змін навчальних програм, закриття вишів, які надають фіктивні дипломи. Що міняється найскладніше – це цінності та усталена практика в Університеті. Зараз не можна покращити якість освіти, змінивши навчальну програму, бо в університетах, де процвітає хабарництво, в яких толерують плагіату, де списування є абсолютною нормою. Необхідно це змінювати і вибудовувати нові відносини в середині системи, котрі будуть ґрунтуватися на довірі і взаємоповазі», — наголосила перший заступник Міністра освіти і науки України, Інна Совсун.

До проекту «Академічної доброчесності» приєдналося десять українських університетів. Наразі у нормативну базу вперше вводяться статті, які стосуються академічної доброчесності.

«Такі рамкові закони необхідні для того, щоб були наслідки для кричущих випадків не доброчесної поведінки. Необхідно боротися з плагіатом, не визнавати дисертації, у яких є такі елементи. У 2015 році було скасовано 23 дослідницьких роботи, які містили плагіат», — додала заступник Міністра.

Даний проект буде спрямований на те, щоб уникнути різних неправомірних дій у навчальному процесі, зокрема списування, плагіату та хабарництва. Також Міністерством освіти будуть розроблятися різні «способи покарання» не доброчесних студентів.

Один із перших університетів, який включили до проекту – це Донецький національний університет, який знаходиться на території Вінниці, також сюди Луцький державний технічний університет, Тернопільський державний медичний університет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.