Новий безпілотник «живе» під водою місяцями

334

Вчені з університету Джона Хопкінса в США вперше створили безпілотник, який здатний довго перебувати під водою. Також він може без проблем злітати з глибин. Він отримав назву CRACUNS.

Його зібрали з деталей, надрукованих за допомогою 3D-принтера. Це додає йому ще одну перевагу — він досить дешевий у виробництві.

Дрон створили в лабораторії прикладної фізики в університеті Джона Хопкінса. Назва безпілотника розшифровується як «нержавіюча міцна авіаційна секретна безпілотна навігаційна система». Воно асоціюється з легендарним морським чудовиськом Кракеном.

Прототип дрона помістили під воду на два місяці. Але це ніяк на нього не вплинуло і він залишився в робочому стані. Безпілотник без проблем злетів з-під води. Інженери не захотіли використання важкі і дорогі металевих деталей. Адже вони схильні до корозії.

Деталі, надруковані на 3D-принтера, не піддаються впливу води і захистять механізми від неї. Це, за словами розробників, робить безпілотник дешевим «витратним матеріалом». Дрон можна буде використовувати в важких умовах і не бояться його втратити. Вчені вважають, що їх розробка швидше за все зацікавить військові відомства.