Новий скандал розгорівся довкола ВРП

1275

При формуванні складу Вищої ради правосуддя від адвокатської спільноти обирають двох представників. Спочатку визначають делегатів на районному рівні, потім – на міському і фінальне рішення ухвалюється на Всеукраїнському з’їзді. Серед претендентів – адвокати Євген Огарков, Тарас Будзей і Наталя Алпатьєва, а також двоє чинних членів ВРП Павло Гречківський та Олексій Маловацький. За словами фахівців, двоє останніх претендентів не мають права балотуватися. Раніше Гречківського призначили від спілки адвокатів, а Маловацького – від Верховної Ради України за квотою Блоку Петра Порошенко.

«Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких десятьох – обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає Президент України, двох – обирає Верховна Рада України, двох – обирає з’їзд адвокатів України, двох – обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох – обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ… Одна й та ж особа не може обіймати посаду члена Вищої ради правосуддя два строки поспіль», – зазначено в статті 131 Конституції України.

Всеукраїнський з’їзд адвокатів відбудеться 15-16 лютого 2019 року.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя (раніше – Вища рада юстиції) – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування.