Новопризначений аудитор Жебрівський сам може бути «клієнтом» НАБУ – журналіст

416

В останні роки керівництва Донеччиною Жебрівський, за словами Гнапа, відзначився кількома гучними корупційними скандалами.

Призначений президентом Петром Порошенком на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро Павло Жебрівський сам може бути не контролером, а клієнтом – тобто підозрюваним НАБУ.

Про це заявив журналіст Дмитро Гнап у відеоблозі «Право на правду» на 24 каналі.

За його словами, під час керування Донецькою військово-цивільною адміністрацією Жебрівський виявився пов’язаним із кількома гучними корупційними скандалами.

Зокрема, зазначає Гнап, свого часу було виділено близько 1 млрд гривень на будівництво і ремонти 30 так званих опорних шкіл. Однак за два роки відкрилася лише одна школа. Решта об’єктів були недобудовані, а значна частина грошей при цьому була розкрадена.

Все тому, пояснює журналіст, що замовлення від адміністрації Жебрівського отримали підрядники, пов’язані з діячами, які неодноразово підозрювалися в корупції. Приміром, власниками фірми, яка мала ремонтувати гімназію в Краматорську, виявилися Жанна, Олена та Соломон Розенблати – дружина, сестра і батько народного депутата Борислава Розенблата, викритого у корупційних оборудках довкола видобутку бурштину.

Але, зауважує Гнап, це не єдиний скандал, в якому засвітився новий аудитор НАБУ.

«За ініціативи Павла Жебрівського, на території Донецької області свого часу були відкриті логістичні центри, де могла відбуватися вільна торгівля для мешканців прифронтових територій. По факту ж частина цих центрів перетворилася на пункти контрабанди, на якій збагачувалися сепаратисти разом з українськими чиновниками та правоохоронцями», – зазначив журналіст-розслідувач.

Гнап також додав, що до призначення на Донеччину Жебрівський очолював управління боротьби з корупцією Генеральної прокуратури. Це управління, за словами журналіста, не прославилося гучними затриманнями і «посадками».

Як відомо, 19 червня Павла Жебрівського було призначено аудитором НАБУ. Натомість новим керівником Донецької області став генерал-майор СБУ Олександр Куць, який уже встиг порушити законодавство, не подавши електронну декларацію.