Новорічні іграшки з українським орнаментом

953

На найстарішій фабриці ялинкових іграшок напередодні нового року як у вулику. Для українців тут готують вже 65 Новий Рік поспіль. Ялинкові прикраси створюють традиційно — вручну.

А нові ідеї пропонують самі відвідувачі. Які іграшки у цьому році — найбажаніші – з’ясовувала Наталія Савченко.

Цього року найбільшою популярністю користуються українські мотиви. Цей малюнок вважається простим. За одну зміну майстриня може розфарбувати до сотні таких кульок.

«Класичні малюнки на іграшках — це зимові пейзажі, це символи року. І щороку відвідувачі додають чогось нового. Мода велика на кульки не пофарбованi, вони прозорі йдуть, просто на скляну кульку наноситься малюнок», — говорить Марина Михалко, адміністратор фабрики ялинкових прикрас.

Іграшки, зроблені вручну, користуються незмінним попитом. Їх дизайн змінюють щорічно, причому ще на початку року зазвичай вже зрозуміло, що буде зображено на ялинкових прикрасах напередодні року наступного. Малюнки, зазвичай вигадують майстрині — кожна створює свою унікальну картину.

Пані Людмила каже, за почерком — можна точно визначити автора. Хоча за рік через руки працівниць цього цеху проходить — мільйон іграшок.

«Буває, що ми одну іграшку можемо малювати цілий день, а то і 2. А буває, що за день можемо і 200 намалювати. Все залежить від складності. Щоразу нову іграшку треба вчитися. Новий малюнок кожного разу ми повинні промальовувати, опрацювати, так щоб було красиво», — говорить Людмила, художниця на фабриці ялинкових прикрас.

Вручну тут не тільки розфарбовують, але і створюють саму скляну форму. У склодувному цеху з ось таких півтораметрових труб роблять по 8 заготовок, з яких потім видувають кульки.

Досвідчений майстер може надати розпеченому склу будь-якого вигляду. Щодня кожен видуває до 400 форм. Таємниця надзвичайної продуктивності — досвід. А це щонайменше 15 років, і за цей час іграшкарі стали справжніми віртуозами.

Щоб встигнути все, з жовтня до нового року фабрика працює без вихідних. А після старого нового року повертається з канікул, аби почати створювати святковий настрій на наступний рік.