Новоспечений уряд Молдови таємно прийняв присягу

290

Учасники акції протесту під парламентом Молдови не знали про те, що уряд буде приймати присягу вночі

У державній резиденції Молдови відбулася церемонія складання присяги новим урядом країни на чолі з Павлом Філіпом. Про це повідомляється на офіційному сайті президента країни.

«Перш за все хотілося б закликати всіх громадян країни до спокою, щоб уникнути насильства, яке ще нікому добра не принесло. Важливо, щоб усе відбувалося в рамках закону, незалежно від політичних поглядів», — заявив під час церемонії складання присяги президент країни Ніколае Тімофті.

Він також висловив сподівання, що новий уряд подолає політичну кризу в Молдові.

«Сподіваюся, що новий уряд, затверджений після довгого періоду політичної нестабільності, зуміє професійно подолати складну ситуацію, в якій опинилася країна», — зазначив Тімофті.

Зазначимо, що раніше радник президента Молдови Влад Цуркану повідомив, що процедура складання присяги перенесена через протести у Кишиневі.

У середу, 20 січня, парламент Молдови підтримав кандидатуру Павла Філіпа на посаду прем’єра країни,також було затверджено склад уряду. Примітно, що парламент ухвалив рішення про затвердження уряду без обговорення. Після цього у Кишиневі приблизно тисяча активістів заблокувала підступи до будівлі парламенту та захопили частину першого поверху. Сталося декілька бійок з правоохоронцями, які застосували проти мітингувальників сльозогінний газ.

Ближче до опівночі поліцейський спецназ витіснив частину мітингувальників з будівлі парламенту.