Нововведення: система електронних закупівель «Prozorro» сприяє економії коштів

449

Кабінет Міністрів констатує економію понад 0,5 млрд гривень коштів державного бюджету в результаті введення системи електронних закупівель (Prozorro). Про це прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив в ефірі українських телеканалів.

«Економія бюджетних коштів вже перевищила 500 млн гривень», — сказав прем’єр. Він зазначив, що система була запущена в лютому 2015 року та через неї проводиться близько 2% всіх державних тендерів.

Зі слів Яценюка, після повного переведення державних закупівель в електронний вигляд вдасться заощаджувати десятки мільярдів гривень щорічно.

Також він додав, що в рамках цієї системи Міністерство інфраструктури і підприємства, що перебувають в його управлінні провели тендери на більш ніж 1,3 млрд гривень, заощадивши більше як 75 млн гривень, а Міністерство оборони провело майже 1 тис. електронних тендерів, заощадивши 200 млн гривень .

В листопада 2015 року Міноборони заявляло про економію коштів у розмірі близько 200 млн гривень в результаті введення системи електронних закупівель.