Нову операційну систему створять на базі порад військових стратегів

242

Американські інженери почали розробку операційної системи «Хамелеон», заснованої на військовій тактиці Юлія Цезаря і автора «Мистецтва війни Сунь-цзи. Замість того, щоб не пропускати віруси, ОС буде «піддатися, щоб перемогти».

Повідомляється, що операційна система «Хамелеон» (Хамелеон) поки знаходиться на стадії розробки концепції. Суть її полягає в тому, що невідомі ОС програми будуть потрапляти в «непередбачену обстановку». Якщо зазвичай система попереджає про шкідливі програми антивірус видаляє його, то у випадку з «Хамелеоном» розробники обіцяють «неадекватну» реакцію системи на «гостя». Програма буде запускатися в якомусь «третьому середовищі», мабуть, імітуючи звичайну оболонку ОС, шкодити там без наслідків і паралельно вивчатися.

«Шкідливий процес буде думати, що у нього все під контролем, але це буде не так», – пояснила професор Флоридського університету Даніела Олівейра.

За словами Олівейри, на створення ОС розробників надихнули тактичні поради Юлія Цезаря і відомого китайського стратега, автора «Мистецтва війни» Сунь-цзи. «Їхні поради були успішними через елементу несподіванки. Так само і в кібервійні. Передбачувані системи занадто спрощують життя зловмисників», – сказала професор.