Обленерго набиває кишені за рахунок підприємців

349

На круглому столі програми USAID і фонду «Східна Європа» «Лідерство в економічному врядуванні», присвяченому обговоренню законодавчих змін у сфері спрощення процедур підключення малого і середнього бізнесу до електромереж, взяв участь Голова ХДС, Олександр Черненко.

Він також є представником Асоціації малого і середнього бізнесу Дніпропетровщини.

«На сьогоднішній день Обленерго — на 100% корумпована олігархічна структура. І саме через це не треба радитися з ними, що нам, як державі та бізнес-громаді, потрібно робити в системі електропостачання і підключення до електромережі», — заявив Олександр Черненко, виступаючи під час обговорення на круглому столі.

«Ніяких зборів за будь-що, окрім продажу електроенергії, не може бути: ні за підключення, ні за технічні умови, ні за прокладання кабелю, тому що це робить підприємець своїм коштом», — додає християнський демократ, маючи реальний досвід у цій царині.

Зокрема О.Черненко, будучи заступником міського голови Дніпродзержинську, знає на практиці, як це підключати до електромережі приватних підприємців і мобільне містечко.

На думку Олександра Черненка, у законі потрібно чітко виписати, що структури обленерго мають право брати гроші тільки за продаж електричної енергії. Наступне і найголовніше питання — має бути ринок електроенергії, має відбутися відміна монополізму в цьому секторі.

«Якщо обленерго заявляють про свою збитковість — до побачення, держава націоналізує збиткові підприємства, і нехай приходить інший інвестор, вкладає гроші та продає електроенергію», — таке рішення запропонував О.Черненко, зауважуючи, що ніщо інше, а особливо чергове підняття тарифу для населення та юридичних осіб, українську громаду не влаштовує.

Нагадаємо, що за рівнем підключення до електромереж Україна займає у світі 137 місце, а цей показник впливає на інвестиційну привабливість країни. Оператор ринку, монополіст в нинішній Україні, диктує, яку саму інвестицію має зробити інвестор — як побудувати потужності, які прокласти мережі, а потім ще й безкоштовно передати їх на баланс монополіста.