Обшук в ДСЗ: Ярошенко у період з 2014 по 2017 «відмив» більше 100 млн грн

0
5158

Сьогодні, 18.01.2017, проходять обшуки у виконуючого обов’язки Голови Державної служби зайнятості України – Ярошенка Валерія Станіславовича. Слідчі Генеральної прокуратури України здійснюють досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень за статтями Кримінального кодексу України:

  • Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню;
  • Зловживання владою або службовим становищем;
  • Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Як стало відомо із рішення суду, Ярошенко та інші посадові особи ФССУ (Фонд соціального страхування України) отримали фінансування не за цільовим призначенням на загальну суму – 101’418’210,19 грн (сто один мільйон чотириста вісімнадцять тисяч двісті десять гривень та дев’ятнадцять копійок).

У слідства є підстави вважати, що вказані грошові кошти були виведені через афілійовані компанії, надалі конвертовані у готівку та передані Валерію Ярошенку.

UPD: Обшук було проведено у справі стосовно діяльності Ярошенка ще на посаді заступника Міністра соціальної політики України. У той час він здійснював перерозподіл коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В той самий час, обшук проходив за місцем проживання Валерія Ярошенка.

Автор: Єгор Сініцин