Одна “панамка” всіх накрила

335

Український економічний експерт Андрій Новак розповів, що стосовно скандалу довкола «панамських» офшорів Петра Порошенка всі і так знали. Але знали десь там далеко в умі, а прочитали тут на папері, на екрані з конкретними назвами зареєстрованих фірм, датами реєстрації і вказаними іменами бенефеціарів.

Як вважає експерт, для країн Заходу це каскад гучних судових процесів і політичних відставок. Для РФ — це черговий удар по тому, що ми називаєм “оточення Путіна”. Для України — тепер актуальність дострокових парламентських виборів поступається актуальності дострокових президентських.

«Ттепер залишаються без відповіді 3 головні питання, на які відповісти треба якнайшвидше, враховуючи українську ситуацію:

1. Як тепер мають виконувати накази наші військовослужбовці, від генерала і до рядового, від Головнокомадуючого України, який виявився Головноофшорувачем Панами і думає не про захист країни, а про захист, розвиток і приховування свого бізнесу та ухиляння від сплати податків до українського бюджету, для наповнення якого оподатковані вже навіть пенсіонери?

2. Як тепер мають наші міжнародні партнери надавати Україні матеріальну, військову, фінансову допомогу і політичну підтримку, коли її Президент виявився не гарантом а порушником закону і злісним неплатником податків до бюджету своєї країни?

3. Як тепер мають всі інші українські платники податків, юридичні і фізичні особи, хотіти і сплачувати всі належні податки, якщо перша особа держави робить все, щоб ухилятись від їх сплати?», — розповів на своїй сторінці в соціальній мережі Андрій Новак.

Також експерт порадив, що відповісти на всі 3 питання поки діючий Президент може одним — для уникнення суспільно політичних заворушень і кризи, спокійно добровільно піти у відставку, призначити, згідно Конституції, дострокові вибори Президента і не брати в них участь, а займатись справою життя — власним бізнесом, тихо загораючи на офшорних пляжах, бажано в “панамці”.