Офшорний скандал організувала Росія

313

За витоком «панамських документів» могла стояти Росія. Таку теорію висунув відомий американський економіст і експерт з Росії, колишній радник у Мінфіні РФ Кліффорд Гедді.

У статті, опублікованій на сайті інституту Брукінгса, економіст заявив про можливу причетність Москви до організації витоку і привів ряд аргументів на доказ своєї ідеї. Гедді вважає, Москва «не стала жертвою публікації скандальних «панамських документів», оскільки, по суті, в них майже немає інформації, яка могла б нашкодити російському президенту Володимиру Путіну». Про це повідомляє американська газета The Washington Post.

Натомість у документах міститься інформація, яка ставить у скрутне становище світових лідерів. Як зазначено в статті, на користь цієї ідеї також говорить і те, що пропозиція передати дані фірми Mossack Fonseca німецькому виданню, імовірно, надійшло від хакера, якого підтримував російський уряд, і саме цей перший контакт призвів до публікації витоку.

«Той факт, що в «панамських документах» фігурує так мало американців, може говорити про те, що їх дані видалили з метою їх подальшого використання як інструменту шантажу», — вважає експерт. The Washington Post зазначає, що багато експертів визнали переконливими доводи Гедді. Натомість у Кремлі неодноразово називали публікацію «панамських документів» атакою на президента РФ.