Олексій Ісаєв: Шахраї наживаються на високих ідеях волонтерства

623

Волонтерство і псевдоволонтерство, обман на високих ідеях. Зараз доволі актуальною є тема відмивання волонтерських коштів та як наживаються на довірі та бажанні громадан допомагати, ешелони злодіїв, яких часто покривають «сили з верху».

Голова антикорупційного комітету Майдану Олексій Ісаєв розповів, як волонтерство за два роки стало комерцією для злодюжок.

«Я вважаю, що зараз велика кількість у волонтерстві – це заробітчани. Давно вже відійшло те Волонтерство, яке було в чистому вигляді на початку шляху. Усі волонтери, яких я знаю, стали ГО, не йдуть ні я в які благодійні фонди. У Харкові є Євгеній Каплін, який працює у волонтерській організації «Пролісок». Пів тижня вони на передовій, вивозять дітей і кілька днів у Харкові. Вони займаються конкретною справою. Але ж вони не ходять зі скриньками», — розповів Олексій Ісаєв.

Наразі є цілі організації з громадянського суспільства, які займаються відловлюванням псевдо волонтерів та шахрайських організацій. Хоча таких «бізнесменів» часто відвозять до відділку міліції, де перевіряються їхні документи, на цьому все і закінчується, бо українське законодавство не має механізму покарання «чорних волонтерів».

«Коли людина хоче допомогти благодійникам, вона має звертатися у ті центри, які є прозорими. Але коли на вулиці підходять зі скринькою і просять трошки грошей, усі розуміють, куди підуть ці гроші. Чому цього не можна змінити?! Бо це, як проституція чи наркоманія – вид шахрайства, який буде вічним, називається обманом довіри», — підкреслив голова антикорупційного комітету.

Експерт наполягає на тому, що потрібно прийняти закон, який буде жорсткіше карати подібних шахраїв у воєнний час. Адже саме такий обман знищує патріотизм серед громадян.

«Треба висміяти таких людей! Вони – «поберушки». А гуманітарна допомога, яка сьогодні завозиться – це великий потік контрабанди, що йде після наркотрафіка на другому місці. Більшість товару, який потрапляє в країну через гуманітарну – це контрабандний вантаж. Вони завантажують 40 тонн тканин,  із яких півтони  — це брендові речі, ті, які продають потім бутики. Але це вже такий бізнес, який зупинити неможливо і ніхто не хоче це зробити», — додав Олексій Ісаєв.