Опубліковано фото загадкової піраміди на Церері

224

Станція Dawn отримала нові знімки загадкової гори у формі піраміди Ахун Монс на карликовій планеті Церера. Фотографії зроблені в грудні 2015 року з відстані 385 км від поверхні карликової планети — в 120 разів ближче, ніж в момент першого спостереження височини, яке відбулося в лютому 2015 року на віддаленні 46 тис. км від Церери.

Висота гори складає п’ять кілометрів. Ахуна Монс віддалено має форму піраміди, але при ближчому розгляді нагадує купол з гладкими стінками. Яскравість височини змінюється в залежності від її боку. Вчені починають знаходити на Церері інші особливості, що нагадують Ахуну Монс, але вони не є такими характерними, як загадкова гора.

Зокрема, в 670 км на північний захід від неї розташовується кратер Оккатор. Дослідники збираються представити нові зображення і останні дані про Цереру на 47-й Місячній і планетарній конференції, яка відкриється 22 березня 2016 року в Вудлендсі в 45 км на північний захід від Х’юстона в штаті Техас.

Станція Dawn була запущена 27 вересня 2007 року ракетою-носієм Delta 2 з космодрому на мисі Канаверал у США, а на орбіті близько Церери опинилася 6 березня 2015-го. Вартість проекту з вивчення астероїда Веста і карликової планети — близько $500 млн. В середині грудня Dawn сягнула остаточної орбіти навколо Церери і виявилася на відстані близько 385 км від її поверхні.

ИсточникБагнет
Поделиться