ОТP Bank очікує, що в 2016 році не матиме збитків

371

Заступник глави правління угорського ОТP Bank Ласло Бенчик заявив, що згідно з очікуваннями, в 2015 році дочірні структури в Україні та Росії не зазнають знову збитків.

Зауважимо, що торік російська «дочка» групи зазнала збитків на 3,3 млрд рублів.

В Україні ж збиток ОТП Банку (за даними АУБ) становив 2,9 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 2 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 3,4 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

«У ІІІ кварталі ми сформували додаткові резерви за валютними іпотечними кредитами, а також за кредитами в Донецькій і Луганській областях, і плануємо завершити цей процес до кінця 2015 року з тим, щоб з початку 2016 року виключити вплив даного чинника на фінансовий результат банку», — зазначав глава правління ОТП Банку Тамаш Хак-Ковач.

На кінець вересня значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу ОТП Банку було на рівні 8,16%, при тому, що має бути не менше 10% згідно з вимогами НБУ. На кінець вересня співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб у фінустанові було на рівні 29,2%, по фізособам — 52,8%.

На початку жовтня акціонери ОТП Банку ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 2,58 млрд грн. Як розповідав у коментарі для Finbalance член правління фінустанови Тарас Проць, внаслідок збільшення капіталу ніяких змін у складі акціонерів не відбудеться. Єдиним акціонером банку залишиться угорський OTP Bank Plc.

Збільшення ж капіталу планувалося здійснити як за рахунок конвертації субординованого боргу на 50 млн доларів США, отриманого від материнської компанії, так і за рахунок кредитів, отриманих від материнської компанії. Нових вливань не заплановано. Т. Проць запевняв, що після збільшення статутного капіталу ОТП Банк буде виконувати вимоги НБУ щодо графіку приведення у відповідність нормативу достатності (адекватності) капіталу.

У грудні ОТП Банк інформував про те, що докапіталізація на 2,52 млрд грн завершена.