Отримані Україною кредити немає кому контролювати

401

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що Туреччина виділить 10 мільйонів доларів для допомоги Україні в гуманітарній сфері. Президент також наголосив, що будуть підтримуватися стосунки між країнами зад ляки підтримки у всіх секторах.

Цю заяву прокоментував політтехнолог Олег Пастернак:

«Усі говорять про виділення коштів від МВФ та Євросоюзу, але ніхто не звітую про ці гроші. У цьому питанні існує інформаційний вакуум. Одна справа, коли гроші перекидаються на рахунок казначейства, а що відбувається далі, не зрозуміло. Управлінський апарат не бачить сенсу, як з тарифами, розписати, що і куди йде».

Наразі в Україні немає громадянських інституцій, які б могли забезпечити ефективний менеджерський контроль грошових потоків. Таких ініціатив немає і у депутатів.

«Одна справа – говорити про боротьбу з корупцією, інша – показати реальний способів контролю за допомогою інших інструментів, не обов’язково парламентських, бюрократичних чи управлінських», — додав Олег Пастернак.

Також експерт зазначив, що Туреччина має свої інтереси в підтримці України, тому не варто цілком і повністю покладатися на кредити.