П’ять будинків для переселенців на Дніпропетровщині будуть відремонтовані

312

П’ять будинків, стільки ж навчальних закладів та один інтернат відремонтують на Дніпропетровщині. На це Уряд Німеччини виділив близько 65 млн. грн. Таким чином закордонні партнери прагнуть підтримати переселенців, яких прихистила область. Роботи на соціальних об’єктах Павлограда, Дніпродзержинська, Верхньодніпровська, Вільногірська та с. Чумаки Дніпропетровського району розпочнуться вже навесні. Відповідну угоду в облдержадміністрації підписали керівники цих територій з Українським фондом соціальних інвестицій.

«На Дніпропетровщині за офіційними даними знаходиться близько 80 тисяч переселенців. Тут вони починають життя наново: шукають житло, влаштовуються на роботу, діти йдуть до садочків та шкіл. Збільшується навантаження на соціальну інфраструктуру області, відтак наше завдання – зміцнити її. Ремонтувати житло, школи та дитячі садки допомагають закордонні інвестори. Німеччина — наш постійний партнер», — зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Кошти на створення об’єктів для переселенців надає Уряд Німеччини через банк розвитку KfW. Український фонд соцінвестицій обрав для реалізації проекту Запорізьку, Харківську та Дніпропетровську області. На Дніпропетровщині перевагу віддали Павлограду, Дніпродзержинську, Верхньодніпровську, Вільногірську та с. Чумаки Дніпропетровського району.

«На цих територіях проживає багато переселенців, є можливість для працевлаштування, розвинена соціальна інфраструктура. Ремонтувати будемо як малосімейні квартири, так і гуртожитки. В кожному з п’яти будинків поселяться від 40 до 60 людей. Максимальний розмір інвестицій на один проект — 12 млн. грн.», — розповіла консультант Українського фонду соцінвестицій Анна Аладжальян.

Окрім житла, в кожному місті та селі відремонтують навчальні та інтернатні заклади. Проект розраховано на два роки.