Парламентські пригоди «бойових радикалів», або як «Снековий король» з Президентом «воював»

478

У вітчизняних депутатських колах стало ознакою «хорошого тону» натовкти пику опоненту десь на телевізійному шоу, знімальному майданчику, в кулуарах чи навіть у самій сесійній залі Верховної Ради.

Боксерські поєдинки «Парасюк vs Вілкул», «Соболєв vs Івченко» чи «Мельничук vs Лещенко» давно стали хітами переглядів на Youtube. Часто подібні «двобої» наперед режисуються та прописуються у програмних сценаріях. Інша депутатська «фішка» — це похизуватися перед виборцями своєю вправною фізичною формою на сторінках Facebook чи Instagram. Бажано – разом з боксерською грушою чи важкоатлетичною штангою. Аби підтвердити свою готовність до кулачної бійки будь-якого політичного моменту. І цей момент неодмінно настає.

Головним «бійцем» на парламентському Олімпі в Україні досі вважався радикал Олег Ляшко. У парламенті попереднього скликання він «вступив у нерівний бій» з комуністом Мартинюком, відстоюючи виплату зарплати на Прилуцькому маслозаводі. У парламенті цього скликання – з різним успіхом «бився» з екс-регіоналом Юрієм Бойком (звинувативши його у регулярних поїздках до Москви), та з Олександром Шевченком (занадто наполегливо «відправляючи» його на окупований Донбас).

Однак під час ухвалення Закону про запровадження воєнного стану в Україні виявилося, що від надмірної агресії радикалів не може бути застрахований і Президент України. Спочатку представники фракції Радикальної партії тривалий час блокували трибуну ВР, а потім, вже під час виступу Петра Порошенка, (який змушений був через блокування приїздити до парламенту двічі), бойове крило ляшківців на чолі з відомим «Instagram-боксером» Сергієм Рибалкою, пішло в безпосередній фізичний наступ на Гаранта.

Головний спонсор радикалів, відомий з серії журналістських розслідувань та кримінальних справ СБУ, як провідний виробник і постачальник сухариків та горішків на окупований Донбас та в анексований Крим, вирішив не чекати запровадження воєнного стану та завершення розслідувань фактів своєї торгівлі в умовах війни, а накинувся з кулаками прямо на Президента. Втім оскільки на шляху «бойового радикала» до трибуни опинився чемпіон світу з бодібілдінгу Ігор Побер, переможець двобою з Сергієм Лещенком дворічної давнини Іван Мельничук та голова фракції БПП Артур Герасимов, то Рибалці вдалося дістатися лише до Сергія Березенка, який також захищав президента від неадекватної поведінки бойовиків-радикалів. Зав’язалася коротка сутичка, в результаті якої нападник «програв за очками».

Відступаючи «з боєм» Сергій Рибалка своєю головою зламав телевізійний суфлер, з якого Петро Порошенко зачитував текст нового указу про запровадження воєнного стану терміном на 1 місяць в 10 областях країни. Суфлер було зламано, але його ремонт відшкодують з грошей платників податків.  Сам народний обранець, на його депутатське щастя, не постраждав.

В результаті ініціативу Президента підтримали 276 нардепів. В тому числі – і сам Рибалка та Олег Ляшко, який буквально двома годинами раніше з трибуни заявив, що «у Порошенка було таке задоволене обличчя, наче він вагон цукерок «Рошен» продав, а не ввів воєнний стан». Про власні вагони снеків та горішків «Козацька розвага» до ОРДЛО та в окупований Крим Сергій Рибалка, що стояв в цей момент за спиною «лідера», слушно промовчав. Звісно – «з задоволеним обличчям».

Загалом скидається на те, що на Олімпі Радикальної партії сходить нова політична «зірка», яка дуже вдало почуває себе за спиною партійного ватажка, перебуваючи у стані абсолютної вседозволеності та безкарності. На початку власної бізнес-політ-історії Сергій Рибалка дуже вдало «розібрався» та поставив не місце свого колишнього тестя Геннадія Буткевича, влаштувавши серію силових та інформаційних атак на мережу магазинів АТБ. Потім – суттєво збільшив виробництво своїх снеків – горішків та сухариків, організувавши їхнє безперебійне виробництво та постачання через білоруські та російські фірми на окупований Донбас та в Крим.

Тепер – на зароблені від подібної торгівлі гроші Рибалка став головним і «найвирішальнішим» спонсором невеличкої, але вельми «бойової» фракції в парламенті на чолі з Олегом Ляшком. Який все частіше в критичних ситуаціях прислуховується саме до думки свого «гаманця». Підтримуючи його навіть тоді, коли цей «гаманець» без забрала кидається з кулаками на президента Порошенка та його оточення просто у стінах ВР. За підтримки екс-чемпіона світу з бодібілдінгу Побера Березенку та Герасимову поки вдається погасити надмірний «бойовий дух» Рибалки. Але що буде ближче до президентських виборів 2019-го року, коли апетити «снекового короля» України в ейфорії вседозволеності можуть зрости з геометричною прогресією? Чи його тоді зупинятиме особисто Президент?

Автор: Олег Міщенко