Парубій «зуб дає»: в серпні українці їздитимуть до ЄС без віз

331

Перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що за півроку вдасться владнати всі технічні моменти щодо лібералізації візового режиму України з Євросоюзом, й уже в серпні українці поїдуть до Європи без віз.

«Це питання максимум півроку для всіх технічних процедур, щоб у серпні кожен громадянин України міг їхати за кордон (до ЄС — ред.) без віз», — сказав Парубій.

Він нагадав, що очолював робочу групу в парламенті щодо напрацювань так званих «безвізових» законів, тому впевнений, що саме за півроку вдасться врегулювати всі процедури й запровадити безвізовий режим з Європейським Союзом.

Нагадаємо, 18 грудня Єврокомісія оприлюднила фінальний звіт про виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

У звіті ЄК констатує, що Україна виконала всі умови для того, щоб рекомендувати включити її в список країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим.

Звіт буде направлений до Ради ЄС та Європейського парламенту, і на основі цього документа вони повинні ухвалити рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що безвізовий режим з ЄС почне діяти через 5-7 місяців.

Окрім Європи, українці також отримають можливість подорожувати без візще в 57 країн.

Зазначимо, країни-члени ЄC можуть тимчасово заблокуватизапровадження безвізового режиму з Україною в разі невиконання зобов`язань в частині боротьби з корупцією, міграційної політики, з питань безпеки.

Діалог між Євросоюзом та Україною про лібералізацію візового режиму почалася в 2008 році, а в 2010 році ЄС запропонував Україні План дій щодо візової лібералізації.