Пашинський намагається отримати доступ до засекречених даних про вибухи «Молота»

0
684

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувин вимагав у Військової прокуратури оголосити членам парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони результати експертизи у кримінальній справі про вибухи «мінометів Пашинського» на Рівненському полігоні у липні 2018 року. Главою згаданого комітету є нардеп від «Народного фронту» Сергій Пашинський.

Заступник військового прокурора Рівненського гарнізону Сергій Кріпак відмовився виконувати цю вимогу, пославшись на те, що комплексну військову, балістичну, вибухо-технічну та хімічну експертизу ще не закінчено. Відповідно, немає підстав для розголошення отриманих результатів.

Про це інтернет-виданню UA1 розповіло джерело у Генеральній прокуратурі України.

Відзначимо, що раніше директор КНДІСЕ Олександр Рувин контролював експертизу в кримінальному провадженні щодо Пашинського, який в новорічну ніч 2017 року прострелив ногу громадянину В’ячеславу Хімікусу. Тоді нардепа визнали невинуватим, потерпілий залишився інвалідом.

Також Рувин намагався відкликати результати експертизи, які доводять вину екс-глави Державної фіскальної служби Романа Насірова у завданні збитків державі в розмірі близько двох мільярдів гривень.

Тоді ж ЗМІ опублікували фото, на яких Рувина зображено у ресторані разом з наближеним до Петра Порошенка депутатом Олександром Грановським, який курирує суди.

Раніше Сергій Пашинський вже намагався отримати доступ до матеріалів кримінального провадження, звернувшись з офіційним листом до Юрія Луценка. Нардеп вимагав, аби ГПУ відзвітувала про результати розслідування вибухів «мінометів Пашинського», але отримав від генпрокурора відмову.

За даними джерела UA1 в ГПУ, одна з основних версій вибухів «мінометів Пашинського» – неякісний метал, використаний у виробництві цієї зброї.

Сам Пашинський неодноразово наполягав на тому, що причиною вибухів стали помилки солдатів і використання прострочених боєприпасів.

Нагадаємо, 25 вересня 2018 року троє українських військовослужбовців постраждали в результаті розриву міномета «Молот» в районі проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі.

У листопаді 2016 року в Донецькій області загинуло двоє бійців, які використовували цей міномет. Того ж року загинуло ще двоє солдатів під час навчальних стрільб у Миколаївській області.

У 2017 році міномет «Молот» став причиною загибелі двох солдатів у Авдіївці, а під час навчальних стрільб у Рівненській області 6 липня 2018 року в результаті вибуху «Молота» троє бійців загинули і дев’ятеро отримали поранення.