Пашинський шантажує Гройсмана проблемами з ухваленням держбюджету

491

Глава комітету з питань національної безпеки і оборони народний депутат від «Народного фронту» Сергій Пашинський погрожує прем’єр-міністру України Володимиру Гройсманупроблемами з ухваленням державного бюджету на 2019 рік.

Про це інтернет-виданню UA1 повідомило джерело в Кабінеті міністрів.

Причиною загроз стало блокування урядом видачі державних гарантій під кредити, які запланували взяти підприємства оборонного комплексу.

«Пашинський скаженіє через те, що перекрили доступ до фінансів. Він курирує «оборонку» і в канцелярію постійно шле листи на ім’я Гройсмана та Кубіва. Вимагає грошей», – поінформувало джерело.

У копії одного з листів на ім’я прем’єра, який є у розпорядженні UA1, Пашинський в ультимативній формі вимагає:

«У разі неприйняття протягом двох тижнів дієвих заходів у наданні оборонним підприємствам державних гарантій, ми як Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони при розгляді проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік будемо рекомендувати ВРУ збільшити видаткову частину Державного бюджету».

Водночас, у зверненні до міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва Пашинський вимагає терміново провести нараду з оформлення держгарантій для підприємств оборонного комплексу, які беруть кредити на виробництво військової техніки.

Нагадаємо, з нардепом Сергієм Пашинським пов’язані найгучніші корупційні скандали останніх років у сфері воєнпрому.

Після його звільнення з посади голови наглядової ради держконцерну «Укроборонпром» у 2016 році, ГПУ спільно з СБУ почали розслідування виведення в тінь близько 300 млн гривень бюджетних коштів посадовими особами концерну.

Одночасно з цим парламентський комітет з питань запобігання та протидії корупції зажадав створити слідчу комісію ВРУ для розслідування зловживань у державному оборонному концерні, яким керував Пашинський.

Один з останніх корупційних скандалів, у якому фігурував нардеп, пов’язаний з поставками старих бронемашин під виглядом нових на мільйони євро.