Пасивна технологія Wi-Fi зменшить енерговитрати в 10 тисяч разів

210

Фахівці із Вашингтонського університету розробили нову технологію бездротової передачі даних. Вона отримала назву Passive Wi-Fi. Технологія стала однією з найбільш революційних систем цього року.

Passive Wi-Fi споживає в 10 тисяч разів менше енергії за стандартні аналогічні системи. Незважаючи на всі вигоди, які забезпечує широкосмуговий бездротовий доступ до цифрових сервісів і периферії, технологія Wi-Fi має один, але дуже вагомий недолік. Вона споживає при використанні велику кількість енергії й швидко спустошує заряд акумуляторів портативних пристроїв.

Для повноцінної роботи Wi-Fi мережі потрібно набагато більша пропускна спроможність. Традиційно вона забезпечується за рахунок збільшення потужності передавальних пристроїв.

У технології Passive Wi-Fi також є джерело потужного сигналу. Але воно лише одне. Сигнал від цього джерела відбивається і модулюється інформацією антен пасивних пристроїв.

Розробникам вдалося відокремити аналогові компоненти радіопередавального пристрою від цифрових. Генерування сигналу на окремій частоті зосереджено в одному пристрої з іншими аналоговими функціями, що підключається до розетки. Інші учасники мережі отримують сигнал з допомогою цифрового комутатора.

Технологія Passive Wi-Fi працює на швидкості до 11 мегабіт в секунду і на відстанях до 30 м. Вона доступна для більшості ґаджетів, які підтримують стандартний Wi-Fi.

Источникznaj.ua
Поделиться