Перша українська школа відкрилась у Норвегії

290

В Осло відкрилась перша в Норвегії українська школа. У закладі навчатимуть дітей від 5 до 17 років. Навчання вестимуть за програмами Міністерства освіти України. Заклад заснувала ініціативна група батьків і вчителів.

Школа має назву Українська школа «Еллісів» – на честь доньки Ярослава Мудрого Єлизавети Ярославни. Так норвежці називали свою королеву – Еллісів.

«Ми запрошуємо всіх дітей, народжених за межами України. Дехто з них вивчив українські літери та вміє трішки читати, але далі цього не пішло. Це соромно, але на сьогодні норвезькі українці 10-12 років не в змозі зв’язно сформулювати три-чотири речення українською. З цим наші батьки не хочуть миритися, адже знають, що без вільного володіння мовою їхні діти вже не будуть себе ідентифікувати українцями», – розповіла Ніна Хаген, відповідальна за навчально-методичну роботу школи.

Заняття в школі проходитимуть щосуботи. Триватимуть три години. Школа «Еллісів» – це позанавчальний заклад. Тобто всі учні отримують норвезьку освіту, але додатково здобувають українські знання в цій школі.

Для малюків, крім читання та письма, планують викладати українознавство, природознавство та математику. Для учнів старших класів – предмети, що відповідають їхньому рівню в українській школі.

«Ми дуже раді, що до нас долучилися не тільки українські вчителі початкових класів, а й учителі-предметники. Наше завдання – задовольнити вимоги батьків, показати результат. Сподіваємося, що скоро до нас долучиться більше україномовних сімей, які мешкають в Норвегії. Ми також із задоволенням відкриємо підготовчу групу. Також у найближчих планах – створити перші в Норвегїї курси української для дорослих», – наголосила Ніна Хаген.

При школі працює осередок Українського Пласту.

«А це означає цілу годину сповнену ігор, пісень, майстер-класів, цікавих розповідей про історію рідної землі, українські традиції», – додала вчителька.

Школа запрошує до співпраці МЗС, Посольство України в Норвегії та меценатів. Заклад потребує постійного приміщення, обладнання та підручників. Адже наразі книги роздруковують з Інтернету та замовляють з України.