Персональні «подарунки» від ЄС посадовцям Російської Федерації

660

До чорного списку «Савченко» внесено 27 російських прізвище-фігурантів справи незаконного суду. Стало відомо, що на першому місці значиться прізвище президента РФ – Путіна.

Цей список має обмежити право на в’їзд до країн Європейського союзу, а також, по можливості, заморозити усі активи учасників санаційного листка.

Розглянути цей список має верховний представник Євросоюзу по зовнішній політиці та безпеці Федеріко Могеріні.

У лист вписано прізвища усіх облич, які причетні до незаконного затримання, перевезення Савченко до Росії, незаконного утримання, а також «суду».

Цю ситуацію прокоментував політичний експерт Гліб Канєвський.

«Розслідування показують, що основні фінансові інтереси політичної верхівки Росії знаходяться на території Європейського союзу. Це і численна нерухомість і бізнес інтереси. Врешті-решт рахунки в банках, тому підняття на найвищому офіційному рівні питання в Європі про те, щоб накласти санкції на вищих посадових осіб Російської Федерації — звичайно є болючим. Європі треба чимшвидше вводити такі санкції, щоб в Кремлі нарешті зрозуміли, що гратися з ними ніхто не буде. На війну їм будуть відповідати війною», — розповів Гліб Канєвський.

Також експерт зазначив, що ці наміри Європи є дещо запізнілими, справа Савченко триває вже не один місяць. Але застосування таких санкцій може стати дієвим.