Перспективи української економіки через падіння гривні

302

На гривню, та російський і білоруський рубль, ще очікується справжнє випробування світовою кризою.

Даний огляд з великою натяжкою можна назвати хвильовим (гривня не має вільне ринкове регулювання), але зробити побіжний аналіз перспектив падіння і їх причини представляється можливим.

На графіку представлений найдинамічніший період в русі пари, і як говорилося вище розмітка тут має приблизний характер, але все ж її потрібно взяти до уваги для обчислення цілей. Рух, яке почалося ще в середині 90-их і завершилося в на початку 2015 року на позначці 33.6 гривні за долар, після чого почалася корекція, яка завершилася на рівні 19.4, цей поступ відзначені 1 і 2 (перша і друга хвиля). Після чого почалася хвиля 3 в якій ми зараз і знаходимося. Перші мети, якої 53, думаю, вона буде пройдена, і більш реалістично потрібно оцінювати падіння до позначки 74. Після чого повинна відбутися локальна корекція і падіння до мінімуму 100.

Тепер виділю “економічні” або “фундаментальні причини”. Криза української економіки почався не перед і не після Майдану, а на самому початку правління Януковича: приблизно в 2011 році і збігається і з білоруським і з російським. Тому розмови про економічні заслуги періоду Януковича просто демагогія. Як видно, в початку 2014 (перемога революції) падіння зупинилося і навіть почався деяке зростання. Ймовірно, це можна пов’язати з надіями на радикальні ринкові реформи, перспективами деолігархізації і початком “нового життя”. Оскільки система змінено не було і одні олігархи змінили інших, «дерибан» країни почався ще сильніше, реформами навіть і не пахло, не вирішено головний економічні питання: право власності на засоби виробництва (деолігархізація) і захист приватної власності, та й обтяжуючою фактором є корупція . Замість того щоб вирішувати ці питання, влада, яку можна сміливо називати регіонали-2 посадило країну на дотації МВФ, тому найближчим часом нічого зроблено не буде. Спочатку 2015 знову почався рух вниз. Оскільки в індекси UAX і PFTSI входять в основному підприємства обробної промисловості, не думаю, що воно закінчилося.

Не можна відкидати очевидний факт, що криза в Білорусі, Росії та Україні ще не починався. По-справжньому він почнеться разом зі світовим, який почнеться вже ймовірно в цьому році, після того як будуть зроблені історичні максимуми по S & P 500, DAX та інших світових фондових індексах. А, як відомо, під час криз в ціні старші світові валюти. На даний момент це долар і золото.

Наведені аргументи явно не на користь української валюти. Незважаючи на умовність наведених цілей, зміцнення чекати не варто, а навпаки, серйозного падіння.