Підтримка реформи виконання судових рішень є!

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ З ПИТАНЬ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ СЕРГІЙ ШКЛЯР ЗУСТРІВСЯ З ГЕНЕРАЛЬНИМ ДИРЕКТОРОМ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАВА РОЗВИТКУ (ІДЛО) ПАНІ АЙРІН ХАН.

322

Під час зустрічі з представниками організації було обговорено співробітництво Міністерства юстиції України з ІДЛО у сфері впровадження реформи виконання судових рішень, зокрема діяльності приватних виконавців.

Пані Айрін Хан зазначила, що у грудні 2016 року ІДЛО за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку розпочала активну співпрацю із Міністерством юстиції України через реалізацію проекту щодо підвищення ефективності виконання судових рішень. Вона повідомила, що наразі організацією напрацьовано більше двадцяти рекомендацій, у тому числі щодо практичної професійної підготовки приватних та державних виконавців.

Заступник Міністра юстиції Серій Шкляр у свою чергу поінформував представників Міжнародної організації права розвитку про актуальний стан справ у запровадженні інституту приватних виконавців в Україні.

«Менше, ніж за рік зроблено величезний обсяг роботи: від підготовки усієї підзаконної нормативної бази, розробки кваліфікаційного іспиту до фактичного становлення нової професії. Завдяки цій роботі, вже на сьогодні у Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться записи щодо 69 приватних виконавців, які уже розпочали свою діяльність і ефективно виконують судові рішення. Ми провели 11 кваліфікаційних іспитів, які на сьогодні успішно склав 101 кандидат. Всього документи для того, щоб пройти навчання і стати приватним виконавцем, подали близько 1300 осіб», — повідомив Сергій Шкляр.

Він також підкреслив, що наразі триває організація першого з’їзду, під час якого буде створена єдина всеукраїнська Асоціація приватних виконавців, у той час як Міністерство юстиції продовжує проводити навчання та кваліфікаційні іспити кандидатів у приватні виконавці, організовує для них семінари та міжнародні конференції, до організації яких долучається ІДЛО.

Айрін Хан

За словами пані Айрін Хан, ІДЛО бачить необхідність надання подальшої підтримки Міністерства юстиції у децентралізації процесу набору і навчання приватних виконавців, а також підвищенні навичок та кваліфікації державних, через те наразі йдуть переговори між ІДЛО та ЄБРР про продовження та значне розширення проекту у 2018 році.

У свою чергу заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр зазначив, що Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України підтримує перспективу продовження та поглиблення співпраці із ІДЛО у 2018 році, зокрема за напрямками проведення тренінгів та програм підвищення кваліфікації державних та приватних виконавців, удосконалення процесу навчання кандидатів оновлення бази запитань для кваліфікаційних іспитів, а також щодо підвищення інституційної спроможності державної виконавчої служби.