Після несподіваних даних із США ціна нафти підскочила до $40

352

Учасники ринку відзначають нормалізацію балансу попиту і пропозиції на нафту.

Ціни на нафту, злетівши в середу на 5%, продовжують рости сьогодні, 7 квітня 2016 року, на оптимізмі, викликаному несподіваним скороченням товарних запасів палива в США.

Котирування червневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures зросла на 0,65% — до $ 40,10 за барель. Ціна ф’ючерса на нафту BRENT на травень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на 0,9% — до $38,08 за барель, свідчать дані агентства Bloomberg.

За даними міністерства енергетики США, інформує видання, товарні запаси нафти в країні впали на 4,937 млн барелів при очікуваному аналітиками підвищення на 2,85 млн барелів. Як повідомив напередодні Американський інститут нафти (API), запаси нафти минулого тижня впали на 4,3 млн барелів. Разом з тим резерви бензину виросли на 1,44 млн барелів, дистилятів — на 1,8 млн барелів, тоді як в обох випадках експерти прогнозували зниження. Учасники ринку бачать і інші ознаки нормалізації балансу попиту і пропозиції на ринку. У США триває повільне зниження виробництва нафти — на 14 тис. барелів у день до 9,01 млн на день.

Більшість великих банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче $30 на початку 2016 року. Проте експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. Найбільші нафтотрейдери прогнозують відновлення ринку нафти не раніше 2017 року.