Південна Корея більше не співпрацює з КНДР

342

Південна Корея заявила про закриття останнього масштабного проекту із КНДР – спільної промислової зони Кесон.

Сеул наголосив, що закриває даний проект співробітництва внаслідок несанкціонованого запуску Пхеньяном ракети-носія, яка вивела на орбіту супутник. Південна Корея також звинуватила КНДР у використанні отриманої у Кесоні валюти на розвиток ядерної та ракетної програм. За час свого функціонування спільна промзона принесла Сеулу 560 млн доларів прибутку.

У промисловій зоні Кесон працюють близько 53 тисяч мешканців Північної Кореї, які виготовляють годинники, предмети стилю та іншу продукцію на південно-корейських фабриках.

Концепція спільної промислової зони була розроблена у 2000 році під час історичного саміту лідерів КНДР Кім Чен Іра та президента Південної Кореї Кім Де Чжуна. Вже у 2004 році відкрито перший завод. Двічі Північна Корея створювала перешкоди у функціонуванні спільного виробництва. У 2009 році Пхеньян обмежив доступ жителів Південної Кореї до спільної промислової зони на знак протесту проти військових навчань Південної Кореї та США. У 2013 році Пхеньян заблокував роботу Каесону та відкликав своїх працівників на строк у 5 місяців внаслідок ескалації напруження у відносинах між двома Кореями через третє ядерне випробування КНДР.

Закриття Південною Кореєю спільної промислової зони із КНДР є складовою частиною санкцій, накладених на Пхеньян у відповідь на запуск ракети 7 лютого.