«Північний потік» принесе Україні проблеми

438

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв розповів, що Росія може відмовитися від транзиту газу по нашій трубі. Статися це може вже незабаром і загрожує великими проблемами для нашої країни.

«Якщо росіяни напружаться, то можуть закінчити будівництво другої черги «Північного потоку» до 2019 року. Тоді проблем у нас стане набагато більше. Крім втрати транзиту, нам стане набагато складніше купувати в Європі газ. У східній Європі буде дефіцит газу. Якщо весь газ піде через «Північний потік», транзитної потужності європейських ГТС не вистачить, щоб прокачати необхідний потік газу в Східну і Південну Європу. Цілком можливо, що основна мета «Газпрому» — як раз домогтися створення «вузького горлечка» на цьому ринку, щоб потім продавати газ нам і нашим сусідам дорого», — розповів Коболєв в інтерв’ю.

Крім цього Андрій Коболєв, заявив, що нинішні тарифи на газ популістські. «Ціна на газ не відповідає ринковій вартості. В опалювальний сезон ми продавали населенню і теплокомуненерго багато газу за ціною нижчою від закупівельної», — зізнався він.

Що стосується «української труби», то на думку Коболєва, тут потрібні іноземні менеджери. «Дуже важливо залучити до управління ГТС країни ліцензовану американську або європейську компанію, яка має досвід управління аналогічними системами в інших країнах», — пояснив глава «Нафтогазу».