Плюси і мінуси кандидатур в прем’єрство Гройсмана та Яресько

260

Продовжується у Верховній Раді пленарний тиждень. Депутати не можуть між собою домовитися щодо коаліції, призначення нового обличчя на посаду прем’єр-міністра та з інших питань, тривають чвари.

Цю ситуацію прокоментував народний депутат України, «Воля народу», Сергій Лабазюк.

«Потрібно підкреслити, що домовляються між собою про коаліцію та нового прем’єра точно не народні депутати, а все ж таки на Банковій, можливо, час від часу з Грушевського під’їжджають і дехто прилітає з Женеви. У нас лише де-юре парламентсько-президентська республіка, насправді вона у нас президентська. Ми всі розуміємо, що немає кандидатури на пост прем’єра, і Арсеній Петрович не збирається добровільно йти у відставку», — Сергій Лабазюк.

Але Арсеній Яценюк сказав, що покине прем’єрські крісло за умови, що буде названо прізвище на його посаду, буде складена нова програма для роботи Уряду.

«Кандидатура однозначно буде. Адже обговорювались три потенційних прізвища: Гройсман, Яресько і Садовий останнім часом. Усі від цієї посади відмовляються. Лідер «Самопомічі» Садовий сказав, що швидше за все не піде на цю посаду. Уся країна чекала, що питання з прем’єром вирішиться вже у вівторок, бо політична криза не дає можливості управлятися з проблемами в економіці, на Сході. Хотілося б, щоб це питання вже на тижні було вирішено.

Народний депутат зазначив, що на пост прем’єр-міністра потрібно людину не з політики, а хорошого фінансиста чи економіста, який прийде не заангажовано працювати.

«Яресько і Гройсман мають свої плюси і мінуси. Під Яресько швидше були б готові дати гроші МВФ, але тоді буде не зовсім тісна співпраця з діючою Верховною Радою. У Гройсмана навпаки – буде краща співпраця з Верховною Радою, це дасть змогу приймати закони швидше і якісніше, але тоді буде питання виділення кредитів і підтримка з Європою партнерських стосунків.

На думку експерта, Президент більше хоче бачити в кріслі прем’єра Гройсмана, і тоді це вже буде чітка владна вертикаль, бізнес також більше погоджується з цією кандидатурою. Але якщо говорити про Європейське партнерство – більше розраховувати на Яресько.