По Криму мають домовлятися в двосторонньому форматі

257

Пройшло два роки з моменту анексії Криму. Як змінилося ставлення представників лідируючих країн світу до окупаційного процесу, цю ситуацію прокоментував Міністр закордонних справ України 2011-2014 років, Леонід Кожара.

«Ситуація щодо Криму – унікальна. Якщо ми візьмемо весь історичний розвиток після розпаду Радянського союзу, то ми побачимо припинення стратегічного протистояння між Штатами та Союзом. Після розпаду Союзу, коли Сполучені Штати стали одноосібним політичним і економічним лідером і почали контролювати такі ситуації, то і міжнародне право не завжди спрацьовувало. Якщо ми візьмемо статут ООН та Гельсінський заключний акт, в якому прописано визнання тих чи інших територій, які принципи діють.

Експерт наголосив, що за останні роки міжнародне право трішки деградувало, тому політичні важелі впливали більше, ніж міжнародно-правові документи.

«Те, що відбулося з Кримом – це унікальна ситуація, яка відбулась в новітній історії світу. З точки зору міжнародного права всі визначення дані. Зрозуміло, що Крим, як російська територія, не буде визнано в найближчому і перспективному майбутньому», — додав Леонід Кожара.

Екс-міністр закордонних справ підкреслив, що це конфліктне питання варто вирішувати в рамках двосторонніх контактів Україна – Росія.