Політик назвав реформу, яка може врятувати країну

348

За словами політика, якщо провести в Україні тотальну приватизацію, то можна не тільки розрахуватися із зовнішніми боргами, а й підняти економіку країни

В Україні обіцянку реформ люди сприймають, як чергове підвищення тарифів. Водночас лише однією справжньою реформою можна було б позбутися вічних боргів і гонитви за наступним траншем МВФ. Про це пише у своєму блозі політик і громадський діяч Сергій Думчев.

За словами політика, якщо провести в Україні тотальну приватизацію, то можна не тільки розрахуватися із зовнішніми боргами, а й підняти економіку країни.

«Весь цивілізований світ давно побачив тенденцію, що країни, де немає державної власності, на порядок успішніші від «колег», які володіють ключовими підприємствами країни. У США, наприклад, навіть Федеральний резервний банк не є державним. У жодній успішній країні ви не знайдете держпідприємства – від атомних електростанцій і банків до маленького магазину», — пише Сергій Думчев.

Водночас політик наполягає, що аудит державних підприємств повинні проводити компанії зі світовим ім’ям. В іншому випадку ми знову зіткнемося з роздачею держвласності друзям, кумам, родичам.

«Процедура проходить таким чином: з компаніями підписують контракт на аудит наших держпідприємств з наступним продажем їх протягом року. У таких випадках інтерес аудиторів – відсоток від приватизації. Тому вони самі зацікавлені отримати максимальну ціну за продаж. Звичайно, сам аудит просто неможливий до звільнення всіх без винятку директорів. Державі цілком вистачить контролю менше 50% акцій будь-якого підприємства. Воно зможе отримувати дивіденди, але водночас не буде впливати на роботу і керувати приватизованою структурою», — пояснює Сергій Думчев.

Якщо це вдасться здійснити, то українці зможуть святкувати перемогу, адже це дозволить повністю оздоровити економіку і позбутися боргів, резюмує Сергій Думчев.