Поліція Белгії створить спецзагони для пошуку ісламістів

274

Бельгія виділить майже півмільярда доларів на антитерористичну програму, а Британія розпочинає військові навчання в Йорданії. Про ці та інші події у світі — далі у нашому огляді.

Велика Британія перекидає до Йорданії тисячу шістсот військових та триста одиниць бронетехніки у рамках навчань «Шамал сторм». Під час маневрів відпрацьовуватимуть передислокацію великих угруповань на далекі відстані.

Британські журналісти переконані — це репетиція термінової відправки військових до Європи у випадку конфлікту НАТО з Росією. Відомо, що маневри на Близькому сході не пов’язані з боротьбою проти ІДІЛ.

******

Бельгія збільшить кількість правоохоронців для боротьби із терористичною загрозою. У найближчі чотири роки МВС країни найме тисячу поліцейських. Їх навчатимуть, як виявляти радикально налаштованих громадян.

Особливу увагу зосередять на небезпечних районах Брюсселя, таких як Моленбек. Саме там жили троє смертників, що влаштували теракти в Парижі. На антитерористичну програму виділять 440 мільйонів доларів.

******

Бойовики ІДІЛ стратили триста людей в іракському місті Мосул. Про це повідомили місцеві журналісти. Більшість із загиблих військові, поліцейські та громадські активісти. Терористи захопили Мосул у червні 2014. Зараз у місті гуманітарна криза: людям не вистачає їжі, води і речей першої необхідності.

******

Об’єднанні Арабські Емірати готові розпочати наземну операцію у Сирії. Влада країни вважає: лише так можна ефективно протидіяти ІДІЛ.

Сухопутну військову кампанію може очолити США, якщо Пентагон пристане на пропозицію Еміратів. Досі американська влада відкидала можливість спорядження своїх піхотинців до Сирії.

******

Проблему сирійських біженців обговорюють Ангела Меркель та Реджеп Ердоган. У Туреччині канцлер із терміновим візитом. Вона спробує вмовити керівництво країни відкрити свої кордони та впустити втікачів.

У Берліні сподіваються: це скоротить потік мігрантів до Європи. В обмін на це ЄС обіцяє надати Анкарі три мільярди євро. Люди масово втікають із Алеппо після того, як туди почала наближатися армія Ассада за підтримки російської авіації.