Половина аграрного експорту України йде на ринки Азії

314

Половина аграрного експорту України йде на ринки Азії. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства Владислава Рутицька.

«Нам вдалося відкрити такі країни для експорту нашої продукції. Це Республіка Молдова (три підприємства), Республіка Казахстан (11 підприємств), Республіка Азербайджан (9 підприємств), Республіка Узбекистан (15 підприємств), Республіка Киргизстан (сім підприємств)», — зазначила Рутицька. Заступник міністра додала, що ще два підприємства почали експорт до Ізраїлю, а відразу 18 компаній відкрили для себе ринок Китаю.

«Якщо говорити про наші основні напрямки, то приблизно половину ми експортуємо в країни Азії, приблизно 30% ми експортуємо в країни Євросоюзу, близько 14% — в Африку», — зазначила Рутицька. Частка експортних поставок в США поки всього 0,3%.

Нагадаємо, в цілому в 2015 році зовнішньоторговельний оборот України був ненабагато більше, ніж 10 років тому. Втрачені і зруйновані шахти і заводи на сході країни, закриття російського ринку, падіння цін на сировину обвалили український експорт майже на 40%. Найбільше «просів» оборот з Росією — на 11% за два роки.

Источникznaj.ua
Поделиться