Поляки подадуть доповідь про злочини РФ на Донбасі до Гааги у квітні

308

Польські політики мають намір представити в Гаазькому трибуналі доповідь з доказами військових злочинів РФ на Донбасі в Східній Україні. Про це повідомила депутат польського Сейму, співавтор доповіді Малгожата Госевська.

«Доповідь – це лише частина свідчень, але ми представимо повні свідчення конкретних людей – жертв цих злочинів, у яких є імена і прізвища. Ми також представимо досьє на військових злочинців. Сподіваюся, що Гаазький трибунал оголосить їх у розшук і покарає», – сказала Госевська.

За її словами, доповідь має кілька цілей: вислухати жертв, показати злочинців, і довести участь Росії в цих злочинах.

Польський депутат уточнила, що доповідь буде представлена в Гаазі 5 квітня.

«Сподіваюся, що в найближчій перспективі ми зможемо представити наші матеріали і в українській Верховній Раді. У нас вже є попереднє запрошення», – додала Госевська.

В основу згадуваної доповіді покладено більше 60 інтерв’ю, які польські експерти провели з полоненими. У звіті йдеться насамперед про позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів вражає своєю жорстокістю. У документі 153 сторінки.

Додамо, 23 жовтня 2015 року організація «Міжнародне партнерство з прав людини» передала в Гаазький трибунал матеріали щодо військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.