Помер автор відомих дитячих мультфільмів про Карлсона та Незнайку

335

Відомий радянський і російський режисер, художник, мультиплікатор, постановник мультфільмів про Малюка і Карлсона Юрій Бутирін помер у середу в Москві на 87-му році життя.

Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на інформацію Асоціації анімаційного кіно.

«Юрій Олександрович Бутирін, найвідоміший мультиплікатор, творець фільмів про Карлсона, Незнайку і багатьох інших, помер сьогодні вночі в Москві у віці 86 років», – розповіли в Асоціації анімаційного кіно.

Бутирін народився 21 березня 1930 року. У 1949-му закінчив скульптурне відділення Московського художньо-промислового училища №41, працював над відновленням і обробкою постраждалих від війни будівель у Москві та Ленінграді. Наприкінці 1950-х прийшов на «Союзмультфільм», де закінчив курси мультиплікаторів і брав участь у створенні багатьох знаменитих фільмів, таких як «Вовка в тридев’ятому царстві», «Півень і фарби», «Дюймовочка», «Шпигунські пристрасті» тощо. Потім разом з Анатолієм Савченком був художником-постановником фільмів про Малюка і Карлсона.

У 1964 році він закінчує курси художників-мультиплікаторів. А в 1968 році дебютував як художник-постановник, у 1973-му – як режисер.

У 1970-ті роки Бутирін став режисером творчого об’єднання «Екран» на телебаченні, де зняв телеверсію серіалу «Ну, постривай!» і фільми «Трям, здрастуйте», «По дорозі з хмарами», «Нехочуха», «Великий Ух» і багато інших.

У 1997 році вийшов його фільм «Незнайка на Місяці».