Порошенко домовляється з лідерами фракцій про новий склад ЦВК, – інформатор

382

Президент Порошенко останнім часом активно зустрічається з лідерами всіх парламентських фракцій. Причина зростання активності переговорного процесу між потенційними політичними суперниками проста – досі не ухвалено новий склад ЦВК.

Про це ІНФОРМАТОРу стало відомо з власних джерел в Адміністрації Президента.

Нагадаємо, раніше через бажання Петра Порошенка та його іменної фракції проголосувати за вигідний їм склад Центральної виборчої комісії, у Верховній Раді була створена ситуативна коаліція всіх фракцій та депутатських груп, яка мала на меті не допустити повної підконтрольності Центрвиборчкому Банковій.

В результаті цього протистояння, фракція БПП демонстративно залишила залу засідань парламенту, а депутати продовжили працювати без Блоку Порошенка.

Однак цього разу, гарант Конституції, вочевидь, вирішив змінити тактику “ведення бою”.

“Петро Олексійович зрозумів, що чим ближче до виборів – тим безкомпроміснішими і непримиреннішими будуть його політичні опоненти, а особливо коли мова йде про новий склад ЦВК, вплив у якому зараз для певних політичних сил є ледь не єдиним способом “просочитися” у нове скликання Ради. Він зрозумів, що наскоком і шантажем досягти потрібного собі результату з найменшими втратами неможливо, тому останніми днями ледь не цілодобово веде перемовини з лідерами парламентських фракцій і груп аби нарешті закрити це питання”, – запевняє  інформатор.

За його словами, нова стратегія Порошенка – це вбити двох зайців одним пострілом.

“Схема дуже проста: законодавчо закріпити кількість членів ЦВК – їх має стати 17. Далі:  забезпечити представництво кожної фракції і групи у Центральній виборчій комісії, що покаже для Заходу красиву картинку демократії в Україні та задовольнить невеликі фракції і депутатські групи, які до цього були позбавлені права мати своїх членів у складі Центрвиборчкому.

Пропорційне представництво фракцій Порошенко пропонує приблизно таке: БПП – 8, “Народний фронт” – 3, Радикальна партія – 1, “Самопоміч” – 1, “Батьківщина” – 1, “Опозиційний блок” – 1, “Воля народу” – 1, “Відродження” – 1.

І ось тут розпочинається найцікавіше…”, – переконаний співрозмовник ІНФОРМАТОРа.

Він запевнив, що “Опозиційний блок”, “Воля народу” та “Відродження” є тими гравцями, на підтримку яких розраховує Порошенко, свого роду “темними конячками”, і саме вони даватимуть йому можливість контролювати ЦВК.

Кандидати на посаду членів ЦВК/ інфографіка УП

“Групи “Відродження” і “Воля народу”, як і минулого разу, готові співпрацювати з нами (Адміністрацією Президента – ред.) – зміниться тільки прізвище кандидата, а от його підконтрольність президенту – ні. Наприклад, раніше “Воля народу” виставляла кандидатуру Тетяни Сліпарчук, яка хоч формально і представляла їх інтереси, але на ділі стала членом комісії з відбору голови ДБР саме за квотою Петра Олексійовича. Така ж ситуація і з “Відродженням”, яка висуває Аллу Баласаєву – суддю Дарницького райсуду, яка вже багато років орієнтується на заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова”, – розповідає інсайдер.

Він переконаний, “Опозиційними блоком” ситуація значно цікавіша, адже через свої міжусобні війни, вони легко зіграють у ту гру, яку запропонує Порошенко.

“Опоблок” же стане нашим “вимушеним” союзником. У них всередині фракції вже давно немає жодної єдності – відповідно висунути одного кандидата від кланів Бойка-Льовочкіна та Рабіновича-Медведчука буде неможливо, враховуючи їх постійний конфлікт.

Петру Олексійовичу вигідне протистояння всередині “Опозиційного блоку”, адже з крилом Бойка-Льовочкіна він веде переговори про кооперацію на президентських виборах, де кандидат з проросійської сили буде йому найвигіднішим спаринг партнером. З іншого боку, Президент спілкується і з групою Медведчука-Рабіновича, які за домовленістю з Банковою мають постійно саботувати діяльність своїх “однопартійців”, послаблюючи їх позиції. Такий саботаж покликаний зробити Бойка і його соратників більш поступливими під час переговорів”, – резюмує співрозмовник видання.

Наостанок, інсайдер додає, що результати цілодобових переговорів Петра Олексійовича ми можемо побачити вже на поточному пленарному тижні.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОРу з власних джерел стало відомо, що “Народни фронт” не голосуватиме за той склад ЦВК, який пропонує Банкова, пізніше цей інсайд підтвердився.

Також підтвердилися відомості про звільнення голови облдержадмінстрацій Чернігівщини та призначення нового очільника Донеччини.