Порошенко доручив МЗС подати на Росію до суду

286

Президент Петро Порошенко доручив МЗС порушити арбітражне провадження проти Росії через порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Про це на своїй сторінці у твіттері написав прес-секретар президента Святослав Цеголко.

«Президент доручив МЗС порушити арбітражне провадження проти РФ через порушення нею Конвенції ООН з морського права», – повідомив він.

Пізніше на сторінці самого Порошенка у Facebook з’явилося пояснення щодо позову.

«Позов пов’язаний зокрема з грабунком в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі й під час будівництва Керченського мосту», – заявив Порошенко.

За його словами, «це лише один із кроків».

«За моїм дорученням розробляються документи на основі різних міжнародних документів та конвенцій для подачі позовів в інші міжнародні судові інстанції. Ми продовжуємо боротьбу за захист законних прав і інтересів України!» – додав Порошенко.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль пояснила, чого Україна планує добитися.

«По-перше, це підтвердження наших прав як морської держави. По-друге, це припинення міжнародних протиправних діянь Російської Федерації і по-третє це, звичайно, поновлення прав і відшкодування збитків, пов’язаних з порушенням цих прав», – сказала вона.

Зеркаль додала, що оцінки відшкодувань, яких вимагатиме Україна, поки ще не робилися.

Як відомо, у понеділок міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Київ протягом тижня подасть всеосяжний позов до Москви, що стосується Конвенції ООН з морського права.

«Він фактично є всеохоплюючим, оскільки вміщає в себе такі фундаментальні питання як використання морського простору, порушення екологічної безпеки, але також і об’єкти культурної спадщини. Це дуже масштабний позов», – сказав Клімкін.

За словами міністра, Україна вимагатиме не тільки визнання своїх прав, але і компенсації.

У свою чергу прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія готова судитися з Україною.